HbbTV

Hybridní televize slučuje na obrazovce výhody standardního televizního vysílání s možnostmi příjmu jakéhokoliv obsahu šiřitelného po internetu. Odkazy na text, fotografie, audio či video mohou být synchronizovány s právě vysílaným pořadem. Informace lze přenášet jen ve výřezu obrazovky, zatímco divák může dál sledovat i televizní pořad. Například při sledování sportovního utkání si může divák vyhledat průběžné výsledky jiných zápasů apod. K jednotlivým pořadům mohou vznikat aplikace umožňující divákům hlasovat nebo soutěžit. Vše lze ovládat jednoduše, pouze dálkovým ovladačem.

HbbTV podporují zejména vysílatelé v Evropě včetně České televize. Jedná se o univerzální platformu pro digitální doplňkové služby. Není omezena proprietárními systémy jednotlivých výrobců spotřební elektroniky (například různé widgety, které fungují vždy jen s televizory určité značky). Většina výrobců TV přijímačů již avizovala, že do svých nových modelových řad s funkčností HbbTV počítá. Lze tedy očekávat postupně narůstající vybavenost českých domácností odpovídajícími televizory.

Společnost SVSys se dlouhodobě zabývá vývojem aplikací HbbTV a v současné době dodává aplikace pro Českou televizi, která se jako první rozhodla tuto technologii nasadit do svého vysílání viz. „HBBTV APLIKACE ČESKÉ TELEVIZE“.

Společnost SVSys dodá na klíč kompletní řešení HbbTV včetně případných úprav na míru dle přání zákazníka.

 

 

 

Neváhejte nás kontaktovat pro jakékoliv informace

Zavolejte nám pro okamžitou konzultaci

+420 733 201 646